Nacházíte se : Úvod » Všeobecné informace » Zajímavosti » Dopravní zpravodajství z Rakouska

Dopravní zpravodajství z Rakouska

Přidat na facebook  

dopravní zpravodajství z Rakouska

 

Dopravní zpravodajství v RakouskuKaždý turista cestující do Rakouska, nebo přes Rakousko, zajisté ocení informace o aktuální dopravní situaci na území celého Rakouska, zprávy o stavu silnic, objížďkách a dopravních uzávěrách.

Aktuální informace týkající se dopravy v celém Rakousku i na hlavních silničních tazích do sousedních států přináší každou půlhodinu HitRadio Ö3. V případě akutních a nebezpečných dopravních problémů - např. v případě řidiče jedoucího po dálnici v protisměru - je přerušeno vysílání všech rozhlasových stanic vysílaných ORF a v živém vstupu podány informace o hrozbě na silnici. Zhruba v každou celou hodinu je možné získat hlášení o dopravní situaci na telefonním čísle 0800 600 601 (po celém Rakousku zdarma). Aktuální informace z dopravy můžete získat také na zpoplatněné servisní lince - telefonní číslo 0900 600 600.

Novinkou v Rakousku je dopravní zpravodajství zasílené přímo na mobilní telefon - můžete poslat SMS s otazníkem a jménem spolkové země nebo označením dopravního uzlu na telefonní číslo 0900 600 601. Obratem obdržíte SMS s odpovědí o aktuální dopravní situaci ve Vámi požadované spolkové zemi. Více informací o této možnosti přináší také HitRadio Ö3.

Dopravní informace ÖAMTC-Verkehrsservice
Dopravní informace ARBÖ-Verkehrsservice

Adria Sun na facebooku     Email: adriasun@adriasun.cz     Tel: +420 777 224 446

Lyžování pro rodiny s dětmiLyžování pro začátečníkyLyžování pro pokročiléRakouské Alpy Autobusem