Nacházíte se : Úvod » Lyžování v Rakousku

Lyžování v Rakousku 2015/2016

Přidat na facebook  

Zhlédněte náš výběr těch nejoblíbenějších alpských tředisek a nejdelších sjezdovek v Rakousku. V naší nabídce jsou soustředěna jen vyzkoušená a oblíbená rakouská střediska. Rádi Vám s nabídkou poradíme.

lyžování v rakousku - nejlepší alpské lyžování

Výběr nabídek lyžování v Rakousku, resp. pestrý výběr ubytovacích kapacit najdete v menu na levé straně.

Připravili jsme pro Vás lyžování v Rakousku v těch nejoblíbenějších střediscích. Na vybraný lyžařský zájezd se tak můžete vydat vlastní nebo autobusovou dopravou.
Věříme, že Vás naše nabídka lyžování v Rakousku plně uspokojí. Všechny ubytovací kapacity jsou na velmi kvalitní úrovni s vysokým standardem služeb a to vše za velmi přijatelné ceny.

Neváhejte a vyzkoušejte některou z našich nabídek lyžování v Rakousku a plně věříme, že se budete vracet i v příštích letech.

Lyžování v RakouskuRakousko je opravdovou mekkou lyžařů. Najdete tu nepřeberné množství kvalitních lyžařských svahů, nečekáte tu dlouhé fronty a i další služby týkající se turismu tu jsou na velmi vysoké úrovni. Lyžařům je k dispozici neuvěřitelných 6.500 km sjezdovek v nadmořské výšce od 550 do 3450 m.n.m. Lyžování v Rakousku je pro občany České republiky velmi zajímavé, jelikož Rakousko je naší nejbližší alpskou zemí a je zde pro nás dobrý poměr kvalita/cena pro ubytování i lyžování. Nejbližší lyžařské středisko v Rakousku je vzdáleno pouhých 231 km od Brna. S lyžováním v rakouských Alpách má spousta lidí spojeny freeridy, kterých je v rakouských Alpách opravdu dostatek. V téměř každém středisku je i snowboardový park, tudíž je Rakousko zemí zaslíbenou také pro snowboardisty. Rakousko má velmi vysoký standard lyžařských škol a služeb lyžařských instruktorů.

V lepších lyžařských střediscích se většinou lyžuje nad úrovní lesa a lanovky jezdí velmi často i do 3000 m.n.m. Běžkařské tratě jsou většinou v údolích, ovšem oproti sjezdovým tratím podstatně méně využívané. Sjezdové lyžování v Rakousku běžky téměř vytlačilo. V Rakousku je možné lyžovat takřka celoročně. Na jaře i v létě můžete vyrazit na lyže na rakouské ledovce - Kaunertal, Pitztal, Sölden, Stubaital a Hintertux. Na většině ledovců se dá lyžovat až do června, v případě ledovce Hintertux skutečně po celý rok.

lyžování v RakouskuV jižní části Rakouska leží spolková země Korutany. Zdejší opravdu křišťálově čistá jezera vybízejí k bruslení na ledě a tzv. Velká čtyřka láká každoročně tisíce lyžařů, kteří tuto oblast navštěvují. Jedná se o spojení lyžařských oblastí Nassfeld – Hermagor, Bad Kleinkirchheim, Heiligenblut a ledovce Mölltal, které poskytují návštěvníkům dostatek adrenalinu na sjezdovkách všech stupňů obtížnosti.

Mimo oblíbeného lyžování a snowboardingu v Rakousku si užijete také perfektní aprés-ski. Kde jinde byste si mohli po perfektní lyžovačce užívat i na sáňkách a pokořit některou ze sáňkařských drah? A pokud budete chtít ještě více umocnit zážitek z jízdy na sáňkách, můžete si ji vychutnat za nočního osvětlení.

Lyžování v Rakousku poskytuje lyžařům nesčetně různorodých terénů a záleží jen na vás, v jakém duchu chcete svoji zimní dovolenou strávit. Lyžařská střediska v rakouských Alpách jsou skvěle připravena na každoroční nápor turistů a snaží se, aby všichni návštěvníci odjížděli spokojeni a s vědomím, že následující rok v zimě opět navštíví rakouské Alpy a užijí si zase parádní lyžovačku pod vrcholky rakouských Alp. Lyžování v Alpách, tedy i lyžování v Itálii, to je ta nejlepší volba i pro Vás!

Adria Sun na facebooku     Email: adriasun@adriasun.cz     Tel: +420 777 224 446

Lyžování pro rodiny s dětmiLyžování pro začátečníkyLyžování pro pokročiléRakouské Alpy Autobusem