Nacházíte se : Úvod » Lyžování v Rakousku » Thomatal

Thomatal - Salzbursko

Přidat na facebook  

Oblast Salzbursko - Thomatal

Aktuální nabídku ubytování najdete na stránce ubytování Thomatal.

Thomatal - je obec v Salzbursku.

Salzbursko sousedí s Horním Rakouskem, Štýrskem, Korutany, Osttirol, Tyrolsko.

Salzbursko - je spolkovou zemí. Hlavní město je Salzburg. V létě je dějištěm mnoha akcí (hudebních festivalů). Protéká zde řeka Salzach. Na jihu se táhne pohoří Vysokých Taur.
Zajímavosti v Salcbursku jsou  - nejhlubší soutěska Rakouska Liechtensteinklamm, přehradní jezera na Kaprunu, jezero v Zell am See, Grossglocknerská vysoká silnice, termální lázně Bad Gastein a Bad Hofgastein, hrady Mautendorf a Hohenwerfen.

Štýrsko - druhá největší země v Rakousku. Hlavní město je Graz (Štýrský Hradec), leží na řece Mur. Ve městě Graz je velké množství památek, je dějištěm mnoha výstav a festivalů, termálních lázní (Bad Ausee, Bad Koflach, Gesundheitstherme Wildbad, Bad Blumau, Therme Loipersdorf atd.). Štýrsko je oblíbené i pro cykloturistiky a cyklostezkami.

Korutany - nejnižší spolková země Rakouska. Sousedí s Itálií a Slovinskem. Hlavní město je Klagenfurt. Druhé nejvýznamější město Villach. Nejvýznamější jezero je Wörthersee. Další jezera - Millstätter See, Ossiacher See nebo Klopeiner See (nejteplejší jezero Evropy). Podél řeky Dráva je cyklostezka. Oblíbenou lyžařskou oblastí je Mölltalský ledovec. Z výšky 3000 m n.m. uvidíte Grossglockner (nejvyšší horu Rakouska). Je zde velké množství památek - hrady Hochosterwitz a Landskron, zámek Porcia poblíž Spittalu, chrám v Gurku či benediktinský klášter.

Tyrolsko - nejhornatější spolková země Rakouska. Pohoří Východních Alp se táhne přes celé území. Skládá se ze dvou částí - Severní Tyrolsko a Východní Tyrolsko. Hlavní město je Innsbruck. Protéká zde řeka Inn, v jehož údolí žije převážná část obyvatelstva. Tyrolsko je rájem pro zimní sporty - Kitzbühlské Alpy, Zillertal, Tux, Stubai, Pitztal, Sillian.
Na své si příjdou i milovníci vysokohorské turistiky a jízdy na kole (výborně značené trasy). Nachází se zde sto menších i větších jezer, termální lázně Aqua Dome.

Horní Rakousko - na severu hraničí s Českou republikou. Na jihu se rozprostírá Solná komora s mnoha jezery, která přecházejí v pohoří Dachstein. Hlavním městem je Linec. Největší řekou je Dunaj. Ve městě Linci se koná celá řada výstav v rámci města kultury.

Osttirol - je nejjižnější částí Tyrolska.

Adria Sun na facebooku     Email: adriasun@adriasun.cz     Tel: +420 777 224 446

Lyžování pro rodiny s dětmiLyžování pro začátečníkyLyžování pro pokročiléRakouské Alpy Autobusem