Nacházíte se : Úvod » Všeobecné informace » Zajímavosti » Určení obtížnosti

Barevné označení obtížností - Alpy

Přidat na facebook  

Určení obtížnosti

Hned zpočátku je nutno poznamenat, že údaje o obtížnosti jsou v oblasti horské turistiky velice problematické, protože hraje velkou roli individuální vnímání, tělesná kondice nebo počasí. Proto nejsou údaje o obtížnosti turistických tras uvedeny podle jednoznačné číselné stupnice, ale formou upozornění na ráz jednotlivé trasy. Přibližné rozlišení obtížnosti vyplývá z barev jednotlivých tras:

Modrá - modrým symbolem jsou označeny dobře udržované (horské) cesty bez jakýchkoliv nebezpečí, po kterých se může vydat každý. Nevylučuje to ale příkrá stoupání. Tyto cesty jsou kromě toho dobře popsány a označeny. Jsou vhodné i pro začátečníky.

Červená - tyto cesty a stezky vedou vysokohorským alpským terénem, mohou být tedy strmé a kamenité, někdy také probíhají přes lezecky lehké skály (ocelové lano), aniž by se na nich ale vyskytovala skutečně nebezpečná místa. Přesto jsou při jejich výběru nutné alespoň minimální zkušenosti s alpským terénem, jistá chůze a také pevná obuv.

Černá - velmi náročné horské trasy, mnohdy ve skalnatém terénu. Obsahují exponovaná a nebezpečná místa. Trasy jsou většinou hodně dlouhé. Nutným předpokladem je velmi dobrá kondice, jistá chůze, pevná obuv a správná výzbroj. V žádném případě nesmíte trpět závratí. Schůdnost těchto tras silně ovlivňují vlivy počasí, vlhkost, mlha, nový sníh. V žádném případě tyto trasy nejsou vhodné pro začátečníky.

Adria Sun na facebooku     Email: adriasun@adriasun.cz     Tel: +420 777 224 446

Lyžování pro rodiny s dětmiLyžování pro začátečníkyLyžování pro pokročiléRakouské Alpy Autobusem