Nacházíte se : Úvod » Všeobecné informace » Zajímavosti

Zajímavosti z Rakouska

Přidat na facebook  

Chystáte se do Rakouska a hledáte nejrůznější zajímavosti a užitečné informace o Rakousku? Zkuste se porozhlédnout zde. Přinášíme Vám zajímavé informace o Rakousku.

Rakouská vlajkaRakouská republika spolu se Spolkovou republikou Německa, Švýcarskou konfederací, Lichtenštejnským knížectvím, Maďarskou, Polskou, Českou a Slovenskou republikou patří svou polohou do Střední Evropy. Kromě toho Rakouská republika je i součástí Evropské unie (tvoří ji 28 států). Svou rozlohou Rakouské republice patří 4. místo, a s počtem obyvatel (cca 8 mil.) patří 5. místo v Evropě. Rakousko se člení na 9 spolkových zemí.

Díky svému prodlouženému tvaru má Rakousko mnoho oblastí, které se nacházejí v blízkosti státních hranic. Další typickou součástí Rakouska jsou alpské oblasti. Pokrývají 2/3 území. Alpy nejsou přírodní rezervací, naopak - splňují funkce vysokorozvinutého životního a hospodářského prostředí. Ve větší míře mají venkovský charakter, ale nacházejí se zde i městské sídla. Cestovní ruch se vyznačuje kvalitou a jejím neustálým zvyšováním. Rakousko je díky Alpám a množství kulturních i sportovních možností jednou ze špičkových světových turistických destinací. Ze zahraničních turistů tu mají největší zastoupení Němci, dále Nizozemci a Britové. Zájem o kvalitní služby potvrzuje i fakt, že stále více turistů hledá ubytování v 5 a 4 hvězdičkových hotelích, zatímco počet přenocování za rok v ubytovnách nižší kategorie má klesající trend.

Různé zajímavosti o Rakousku najdete na našich stránkách. Přečtěte si pár zajímavosti o Rakousku ještě před vycestováním na dovolenou:

Rakouská gastronomie a ceny

Adria Sun na facebooku     Email: adriasun@adriasun.cz     Tel: +420 777 224 446

Lyžování pro rodiny s dětmiLyžování pro začátečníkyLyžování pro pokročiléRakouské Alpy Autobusem